Přeskočit na obsah
Úvod » Aktivity a zážitky

Aktivity a zážitky

Z Chalupy u Šímů se můžete vydat nejen za poznáním nádherných přírodních krás v okolí. Je zde možné provozovat různé aktivity, včetně těch adrenalinových. Národní park České Švýcarsko milují díky skalnatým scenériím horolezci i ti, kteří s lezectvím začínají, cyklisté i příznivci pohybu po vodě. Příležitost je k poznávání některých historických momentů a různé aktivity objevíte i pro děti..

Pumptrack v Růžové

Na kraji obce Růžová objevíte bikerský ráj nedaleko Ovocné a Petřínské stezky. Hliněný pumptrack potěší hlavně děti. Mohou si ho užít na kolech nebo odrážedlech. Skvělý požitek z jízdy doplní i pohled na okolní scenérii včetně výběhu koní. V místě je lavička se stolem.

Via ferrata v Děčíně

V centru Děčína, na Labském nábřeží, naproti zámku si můžete vyzkoušet populární Ferratu, známou jako Pastýřská stěna. Má celkem 16 variant výstupu obtížnosti A až D, takže se tady vyřádí podle svých schopností každý, kdo má lezení v oblibě.

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka sice začíná už v Krkonoších ve Špindlerově Mlýně, ale napojit se na ni lze po trase kolem řeky Labe kdekoliv. Poslouží vám i v oblasti Českého Švýcarska a můžete si udělat výlet na kolech nebo bruslích třeba až do Hřenska, či pokračovat stezkou dál na německou stranu.

DOMINANTA čESKÉHO šVÝCARSKA

Na kanoi nebo paddleboardu kaňonem Labe

Krásu kaňonu Labe můžete obdivovat i s pádlem v ruce. Na kanoi, raftu či třeba paddleboardu si vyberete některou z tras mezi Ústím nad Labem, Děčínem až po německé Bad Schandau. Řeka je v celé této délce klidná, bez jezů, užijete si nevšední pohled na skalní stěny a věže.

Podzemní továrna Rabštejn

Pokud vás zajímá, jaké utrpení prožívali zajatci v podzemní továrně Rabštejn za II. světové války, vydejte se v obci Janská u České Kamenice do podzemí. Je zde památník dokumentující historii letecké fabriky na součástky bombardérů a stíhaček a koncentrační tábor.

Na koloběžce z Jedlové

Sportovní areál na Jedlové hoře nedaleko Jiřetína pod Jedlovou vám umožní jízdy na terénních koloběžkách, které se zde dají zapůjčit. K jízdě si můžete vybírat Modrou, Červenou, Žlutou, Oranžovou nebo adrenalinovou Zelenou trasu.

Ferrata Kavárnička v Srbské Kamenici

Na severu obce Srbská Kamenice využívají lezci malou Ferratu Kavárničku. Disponuje celkem třemi trasami obtížnosti. Mezi lezci se ujaly jejich vtipné názvy Život na hraně (B), Moribundus (C), Bruce Force (D) a sestupovou Cestu domů obtížnosti B.y.